signprzewiń w dół
Do góry

Atrakcje

BESKIDY

Szczyrk jest  położony w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim, w dolinie rzeki Żylicy, u podnóży gór Klimczok
(1119 m n.p.m.) i Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Jest on jedną z najpopularniejszych górskich miejscowości turystycznych w Polsce. To niewielkie, klimatyczne miasteczko od lat przyciąga rzesze turystów z całego kraju.

Latem do dyspozycji jest duża liczba szlaków turystycznych oraz tras rowerowych. Osoby mniej wymagające mogą spędzić czas na odkrywaniu śladów dawnej architektury. Dzięki korzystnym warunkom klimatycznym zimą oraz bardzo dobrze rozwiniętą siecią wyciągów i tras narciarskich, Szczyrk nazywany jest zimową stolicą Polski. Do dyspozycji jest blisko 60 km tras narciarskich.

ZWIEDZANIE

Sanktarium Maryjne na Górce
Jest to miejsce licznych pielgrzymek udających się do obrazu Matki Boskiej i cudownego źródełka. Historia Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku rozpoczyna się w dniu 25. lipca 1894 r., kiedy to wówczas dwunastoletniej Juliannie Pezdzie objawiła się Matka Boska.

Zabytkowe Sanktuarium św. Jakuba Apostoła
Liczący ponad 200 lat kościół to najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w mieście. Posiada piękna zabytkową ambonę, kamienną chrzcielnicę i kropielnicę z 1800r. oraz obraz przedstawiający św. Jana z XVII wieku. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

Zobacz więcej atrakcji...

Galeria

SPACERY

Wędrówki górskie
Piękne okolice Szczyrku doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej. Świetnie wytyczone, urozmaicone szlaki gwarantują wspaniałe widoki i umożliwiają odwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Jako pozycje obowiązkowe traktować należy wejście na Skrzyczne i na Klimczok, a także wycieczkę na Przełęcz Salmopolską i Malinów. 

Najpiękniejsze widoki
Odwiedzającym Szczyrk szczególnie polecamy wycieczkę na Koronę Beskidu Śląskiego-Skrzyczne, z którego szczytu zachwycać się można krajobrazem Beskidu Żywieckiego, jeziora Żywieckiego, a przy ładnej pogodzie podziwiać Babią Górę i Tatry. 

ROWERY

Okolice Szczyrku stanowią wymarzone miejsce dla miłośników kolarstwa górskiego. W pobliżu miasteczka wytyczono kilka ciekawych, niezwykle widokowych tras rowerowych.

Nasze rowery to: KROSS hexagon to grupa rowerów MTB, która jest odpowiednia dla każdego terenu. Rowery te są idealne zarówno do łatwego terenu, drogi żwirowej, szlaków turystycznych jak i do górzystych terenów leśnych. 

CENNIK DLA GOŚCI
Za godzinę - 20 zł
Za pół dnia 8.00-14.00 lub 14.00-20.00 - 40 zł
Za dzień - 60 zł
 

DLA DZIECI

Wiemy, że relaks rodziców w dużej mierze zależy od zadowolenia ich dzieci, dlatego zapewniamy najmłodszym profesjonalną opiekę.  Na świeżym powietrzu na najmłodszych czeka plac zabaw wyposażony w huśtawkę, zjeżdżalnię oraz piaskownicę. W hotelu przygotowaliśmy  salę, która wyposażona jest w bezpieczne meble i zabawki dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci. 

Elbruslandia dostępna jest w wybranych terminach...o dostępność pokoju zabaw proszę pytać w recepcji.

Każdy z naszych najmłodszych Gości, bez względu na wiek, odnajdzie tu swój własny sposób na relaks.

Galeria